Vlevo dole

Vlevo dole

Seznam Zprávy

Politické kauzy, boje o vliv i šeptanda z kuloárů Sněmovny. Podcast Lucie Stuchlíkové a Václava Dolejšího o zákulisí české politiky. Každý týden na Seznam Zprávách.

Categories: News & Politics

Listen to the last episode:

Na české politické scéně se objevila nová strana – Hlas samospráv. Stojí za ní lidé z okolí Miloše Zemana. Což by bylo trochu absurdní už samo o sobě, příběh je ale ještě mnohem zamotanější. Rozpleťte ho s podcastem Vlevo dole.

Když pardubický hejtman ze SOCDEM Martin Netolický loni na podzim založil iniciativu Hlas samospráv, dal dohromady několik politiků z různých stran kritických k vládě. V některých krajích chce se svými spojenci otestovat podporu v krajských volbách.

Teď ale narychlo svůj spolek přejmenovává. Značku Hlas samospráv si totiž jako politickou stranu zaregistroval bývalý úředník Miloše Zemana Jan Novák. Jak o víkendu informoval Deník N, se založením mu pomáhal někdejší prezidentův poradce Martin Nejedlý.

Zprávy o tom, jak k válce o čerstvě vylíhlou značku došlo, se rozcházejí. Netolický dává od bývalých hradních mužů ruce pryč. Ze zákulisí ovšem zní, že věc nemusí být tak jednoduchá. Obě skupiny podle některých zdrojů kolem projektu kroužily od začátku – a až později došlo ke sporu, který momentálně vrcholí mediální přestřelkou.

Podle bývalého ministra dopravy Vladimíra Kremlíka, který se angažuje v nově vzniklé partaji, jsou ale obě „strany sporu“ personálně propojené.

„Někteří lidé z iniciativy jsou i ve straně. Určitě jsme nikomu nic neukradli,“ řekl Kremlík Seznam Zprávám. Na další otázky ale odpovídat nechtěl. Stejně jako Jan Novák, který pouze uvedl, že „strana hodlá všechny informace zveřejňovat vlastním tempem, bez mediálního tlaku a krok za krokem“.

Co mohou Zemanovi lidé celou eskapádou sledovat? Kdo koho podvedl? A jaký má smysl hádat se o značku, která vlastně ani neexistuje? Poslechněte si nejnovější epizodu podcastu Vlevo dole!

----

 • Vlevo dole řeší politické kauzy, boje o vliv i šeptandu z kuloárů Sněmovny. Vychází každou středu v poledne.
 • Podcast pro vás připravují Lucie Stuchlíková (@StuchlikovLucie) a Václav Dolejší (@VacDol), reportéři Seznam Zpráv.
 • Další podcasty, ale taky články, komentáře a videa najdete na zpravodajském serveru Seznam Zprávy. Poslouchejte nás na webu Seznam Zpráv, na Podcasty.cz nebo ve své oblíbené podcastové aplikaci. 
 • Své názory, návrhy, otázky, stížnosti nebo pochvaly nám můžete posílat na adresu audio@sz.cz.  
 • Sledujte @SeznamZpravy na sociálních sítích: Twitter // Facebook // Instagram.
 • Seznam Zprávy jsou zdrojem původních informací, nezávislé investigace, originální publicistiky.

Previous episodes

 • 332 - Zemanovci se derou zpět do politiky. A je to absurdní podívaná 
  Wed, 24 Jul 2024
 • 331 - Nejtrapnější politická výmluva: Akustika na Hradě, či Blažkova bouřka? 
  Thu, 18 Jul 2024
 • 330 - Česká paranoia kolem atentátu na Trumpa. Kdo z politiků kalí vodu? 
  Wed, 17 Jul 2024
 • 329 - Překvapení sezony: Starosta s eurem, nebo Pirátka s čauky mňauky? 
  Wed, 10 Jul 2024
 • 328 - Horké hlavy: Najdou Piráti odvahu odejít z vlády? 
  Wed, 03 Jul 2024
Show more episodes

More American news & politics podcasts

More international news & politics podcasts

Choose podcast genre